Vyberte stránku

Ahoj můj milý kamaráde,

Toužil jsi po zvířátku, které je hravé, veselé, roztomilé… A tak mě tu máš. Jsem rád, že sis vybral zrovna mě a věřím, že si spolu užijeme spoustu legrace. Jsem společenský tvor a mám pořád spoustu energie. Nejraději ze všeho si hraju nebo něco prozkoumávám, a proto si myslím, že se k sobě skvěle hodíme.

Určitě ses na mě moc těšil a pídil ses všude možně po různých informacích, jak mi přechod do nového domova co nejvíce ulehčit a zpříjemnit. Pořídil jsi mi krásnou klec (nebo velké akvárko), ve které je spousta prolézaček z provazů a větviček. V mé kleci určitě nesmí chybět jeden parádní úkryt, ve kterém si budu moci odpočinout. Ten je jenom můj, dobře si ho hlídám a můžu být někdy nevrlý, když mi tam strkáš prsty. Nemyslím to ale zle. Pocházím totiž ze stepí, ve kterých si moji předci vyhrabávali díry do písku, proto je pro mě schovávačka moc důležitá. Kromě jednoho stálého domečku mi můžeš dát do klece třeba kartonovou krabičku nebo rourku, chvíli se budu schovávat a až mě to přestane bavit, zabavím se kousáním a cupováním kartonu na malé kousíčky. A Ty se potom zabavíš úklidem! 🙂 Nezapomeň, že dno mojí klece by mělo být vystlané peletami nebo hoblinami, piliny mi totiž dráždí moje korálkové oči.

A jak to mám s jídlem? Jak už jsem říkal, pocházím ze stepí a pouští, a proto jsem skromné zvířátko, kterému nadbytek kalorické potravy škodí. Proto je nutné, abys dával velký pozor na složení krmiva, které mi budeš sypat do misky. Nejraději mám obilniny, voňavou vojtěšku nebo slunečnici a moje nejoblíbenější ovoce je banán a jablko. Všechny tyto suroviny najdeš v přírodě a je to mix toho nejlepšího, co mi můžeš nabídnout. A že nevíš, kde natrhat vojtěšku nebo jak usušit banán? A nejsi si jistý, v jakém poměru by složky v této směsi měli být? To vůbec nevadí! Firma DAJANA PET totiž všechny tyto informace zjistila, otestovala na mě a mých brášcích a vytvořila krmivo COUNTRY MIX. Nám moc chutná, nikdy po něm nebolí bříško, máme díky němu hromadu energie na skopičiny a jsme zdraví jako rybičky!

 

To nejdůležitější jsem Ti už napsal a teď už pojďme řádit, nemůžu se dočkat.

 

Tvůj sameťáček křečík 🙂