Vyberte stránku

Moje milá rodino!

Když jsem vás poprvé uviděl, byl jsem trochu smutný, že se budu muset stěhovat od svých brášků a měl jsem strach, že se mi po nich bude stýskat. Po našem seznámení jsem si uvědomil, jak moc vám na mně záleží, máte mě rádi a chcete pro mě to nejlepší. Mám se u vás moc dobře a jsem opravdu rád, že jste si vybrali zrovna mě.

Než jste si mě pořídili, určitě jste si přečetli pár knih nebo článků o tom, jaké to se mnou vlastně bude. Co mám rád? Jak mě máte vychovávat? Jaké mám rád hry? Kde rád spím? My, králíčci, bohužel neumíme mluvit, a proto může být občas těžké zjistit, co nás trápí nebo co bychom si přáli. A proto vám píšu tento dopis, díky kterému se třeba dozvíte věci, které jste o nás doposud nevěděli a které vám pomůžou, udělat náš králíčkovský život u vás doma ještě o něco hezčí.

My, chlupíčci, máme moc rádi společnost. Když odcházíte ráno do práce nebo do školy, je nám po vás smutno a nechceme být zavření v kleci. Pokud nás od miminka necháte běhat alespoň několik hodin denně po bytě, budeme spokojenější. Moc dobře poznáme, že se vracíte domů a jakmile uslyšíme rachocení klíčků v zámku, budeme vás čekat u dveří a těšit se, až si s námi pohrajete. V tomhle jsme dost podobní pejskům. My ale na rozdíl od pejsků v noci moc nespíme a trošku řádíme. Nemůžeme za to a ani to neděláme naschvál, prostě jsme takoví a proto nás, prosím, nechávejte přes noc v místnosti, ve které vás nebudeme rušit a vy se tak budete moci v klidu vyspat. Přes den možná budeme tohle naše noční divočení dospávat, ale nikdy vás neodmítneme, když si budete chtít hrát. Balónek nebo plyšová hračka? To nás vždycky probere a rozveselí!

A co máme rádi k jídlu? Pochutnáme si hlavně na senu, ale také čerstvém ovoci nebo zelenině. Hodně nám také chutnají různé směsi z obchodů. Tady ale nastává problém. Tyto věci nám chutnají, přestože pro nás nejsou vhodné. Malé děti mají také rády sladkosti, ale nedáváte jim je, protože nejsou zdravé. A podobné je to s námi… Většina směsí v obchodech totiž obsahuje obilniny, luštěniny, semínka, ořechy nebo nadmíru sušeného ovoce a právě tyto složky jsou pro nás nevhodné! Nejenom, že jsou směsi tohoto typu kalorické a my po nich přibíráme na váze, ale mohou také způsobovat přerůstání zubů. Naše zoubky jsou určené ke žvýkání potravy, ne k jejímu drcení, takže když nám budete dávat tyto směsi, naše stoličky se nebudou obrušovat rovnoměrně a časem dojde právě k přerůstání zoubků a zanícení ústní dutiny, které nás bolí. Tyto nevhodné potraviny nám také narušují střevní mikroflóru a způsobují nám jeden problém za druhým. Proto prosím pečlivě hlídejte, co nám nasypete do misky, ať nemusíme jezdit k veterináři. Tam to moc rádi nemáme. I zdravé krmivo nám může chutnat! Lidé z firmy DAJANA se dlouho pídili po tom, jakou skladbu by mělo mít naše krmení, aby bylo vyvážené a taky abychom si na něm pošmákli. A vznikla z toho krmiva COUNTRY MIX, která splňují obě tyto podmínky a doporučí vám je 10 ušáčků z 10. Zjistil jsem to za vás! 🙂

S pozdravem

Váš Chlupíček se spokojeným bříškem